Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” w bezpieczne wakacje

wraz z rozpoczęciem wakacji wieruszowscy policjanci podejmują wiele działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym. Tegoroczne działania profilaktyczne przebiegają w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” którą honorowym patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak

5 lipca br. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki – w Figloraju w Starym Ochędzynie z dziećmi i młodzieżą spotkał się dzielnicowy sierż. szt. Tomasz Rosiński oraz st.asp. Damian Pawlak z wieruszowskiej komendy Policji.

W trakcie tego spotkania policjanci udzielili wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w takcie wypoczynku letniego. Najmłodszym przypomniano o bezpiecznych zachowaniach w domu, na ulicy, w trakcie wycieczek górskich, w kontaktach z nieznajomymi a przede wszystkim nad wodą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W działania „Bezpieczne Wakacje 2017” zaangażowani są również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieruszowskiej komendy. Wraz z rozpoczęciem wakacji 3 lipca br. funkcjonariusze w ramach akcji „Prędkość” przeprowadzili działania zmierzające do pomiaru prędkości pojazdów. Działania te mają na celu przypominanie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn występowania zdarzeń drogowych.