Kręci nas bezpieczeństwo podczas wakacji - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci nas bezpieczeństwo podczas wakacji

Ponad 100 podopiecznych turnusu półkolonii odbywających się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wieruszowie wzięło udział w policyjnej prelekcji na temat bezpieczeństwa. Policjanci prowadzący spotkanie przypomnieli najmłodszym o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu w miejscach publicznych a także nad wodą i słońcu. Spotkanie przebiegło pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” którą honorowym patronatem objął Minister SWiA Pan Mariusz Błaszczak.

10 lipca 2017 roku podczas prelekcji zorganizowanej dla podopiecznych półkolonii, które odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie edukacją bezpiecznych zachowań m.in. w ruchu drogowym oraz nad wodą zajął się dzielnicowy asp. Robert Olek oraz st.asp. Marin Lipieta i st.asp. Damian Pawlak z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wiele uwag poświęcono bezpieczeństwu na drodze. Bardzo ważnym punktem policyjnego wykładu był bezpieczny wypoczynek nad wodą, na słońcu oraz w miejscach publicznych i w domu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego psa „Drako” oraz wyposażenia policyjnego radiowozu i elementów umundurowania. Nie zabrakło też informacji o codziennej pracy policjantów. Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania i równie chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania policjanci poinformowali o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu Dzielnicowy bliżej nas oraz aplikacji Moja Komenda.

Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”, którą honorowym patronatem objął Minister SWiA Pan Mariusz Błaszczak.