Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wieruszowskiej komendy podsumowali akcję „PRĘDKOŚĆ”

W miniony weekend, od 14 do 16 lipca 2017 roku policjanci z wieruszowskiej „drogówki” przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na drogach powiatu wieruszowskiego również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z wieruszowskiej komendy do działań wykorzystali ręczne mierniki prędkości i skontrolowali 116 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 94 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi. Wśród nich jednemu kierującemu zatrzymali prawo jazdy. Ponadto stróże prawa zatrzymali jednego kierowcę, który prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.