Wypadek drogowy w Zmyślonej w gminie Galewice - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy w Zmyślonej w gminie Galewice

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej relacji Sokolniki – Galewice w Zmyślonej w powiecie wieruszowskim.

Do wypadku doszło 1 listopada 2017 roku około godziny 13:00 w Zmyślonej w gminie Galewice. Według wstępnych ustaleń, kierujący skodą fabia 50 – letni mieszkaniec pow. wieruszowskiego podejmując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu ulic z nieustalonych przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z naprzeciwka osobowemu mercedesowi, którym kierował 23 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, w wyniku czego doszło do zderzenia czołowego obu pojazdów. W wyniku wypadku troje pasażerów skody fabii oraz kierujący i pasażerka mercedesa z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczące w zdarzeniu oraz trzeci pojazd marki Mitsubishi Pajero, którym kierował 42 – letni mężczyzna. Kierowcy wszystkich pojazdów w chwili wypadku byli trzeźwi. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniamy dokładne okoliczności tego zdarzenia. Droga w Zmyślonej w godzinach 13:00 – 17:00 była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali pojazdy na wyznaczone objazdy.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje :

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

Źr.zdj. TVP 3 Łódź