Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wieruszowscy policjanci podsumowali akcję „Znicz 2017”

2 listopada 2017 roku zakończyły się ogólnopolskie wzmożone działania policji w ramach akcji „Znicz 2017”

Tegoroczne działania w ramach akcji „Znicz” prowadzone były od 27 października do 2 listopada. W trakcie akcji policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach zmierzające do poprawy bezpieczeństwa kierujących i pieszych.

W powiecie wieruszowskim wzmożone patrole policjantów czuwały nad bezpieczeństwem zarówno w pobliżu cmentarzy jak i na drogach dojazdowych. Działania wieruszowskich funkcjonariuszy skoncentrowane były na monitorowaniu oraz kontrolowaniu przemieszczających się pojazdów, prędkości z jaką się poruszały, badaniu stanu trzeźwości kierujących oraz przestrzeganiu przez nich innych przepisów ruchu drogowego. Mundurowi czuwali również nad bezpieczeństwem pieszych oraz przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Informowali że jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców oraz o tym jak ustrzec się od kradzieży i prawidłowo zabezpieczyć własne mienie.

W czasie trwania policyjnej akcji „Znicz 2017” w powiecie wieruszowskim policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe w wyniku których trzy osoby zostały ranne, 13 kolizji drogowych oraz zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. Łącznie funkcjonariusze nałożyli 101 mandatów karnych, zastosowali 9 pouczeń, zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych oraz dwa dokumenty prawa jazdy.