Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Razem Bezpieczniej” - cykl warsztatów na temat bezpieczeństwa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wspólnie z strażakami z OSP w Wieruszowie i Wyszanowie realizują cykl warsztatów w których uczestniczą dzieci i młodzież z miasta i gminy Wieruszów. Warsztaty prowadzone są w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „RAZEM BEZPIECZNIEJ” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

20 października 2017 roku rozpoczęto cykl warsztatów w ramach kampanii „Razem Bezpieczniej”. W ramach warsztatów wieruszowscy policjanci wspólnie z strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie i Wyszanowie odwiedzają w szkołach dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Wieruszów.

8 listopada 2017 roku policjanci i strażacy odwiedzili uczniów z Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie, natomiast 9 listopada młodzież z Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieruszowie. Tematami przewodnimi spotkań było bezpieczna droga do szkoły, wypadki komunikacyjne, bezpieczeństwo w czasie wolnym, udzielanie pierwszej pomocy, umiejętność właściwej reakcji w razie zagrożeń a także szkodliwość substancji psychoaktywnych. Nie zabrakło też informacji na temat cyberzagrożeń występujących „w sieci” przemocy, demoralizacji oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne i innych. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w warsztatach oraz dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa.

W trakcie spotkań wszystkim uczestnikom rozdano elementy odblaskowe zakupione w ramach kampanii „Razem Bezpieczniej”. Warsztaty są cyklicznie kontynuowane w szkołach z terenu miasta i gminy Wieruszów.

Podczas spotkań przekazano również informacje na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu „Dzielnicowy bliżej nas” aplikacji Moja Komenda oraz zachęcano uczestników do wstąpienia w szeregi Policji.