Groźna kolizja drogowa na S 8 w Chojnach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Groźna kolizja drogowa na S 8 w Chojnach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do którego doszło na drodze ekspresowej S 8 w Chojnach w powiecie wieruszowskim. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

25 kwietnia 2018 roku około godziny 9 :00 doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej na 139 km. drogi ekspresowej S 8 w Chojnach w powiecie wieruszowskim, w kierunku Warszawy. Według ustaleń, kierujący samochodem osobowym skoda praktik, 54 - letni mieszkaniec Wrocławia w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu zajechał drogę prawidłowo jadącemu w tym samym kierunku pojazdowi marki Seat Leon, którym kierował 29 - letni mieszkaniec Nowej Soli. W wyniku tego manewru nie doszło do zderzenia obu pojazdów, jednak kierujący seatem w celu uniknięcia zderzenia z skodą uderzył w metalowe bariery ochronne, które uległy uszkodzeniu. W wyniku zdarzenia uszkodzony został również seat leon uczestniczący w kolizji. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierujący skodą praktik został ukarany mandatem karnym. Pas awaryjny oraz prawy drogi S 8 w miejscu kolizji przez ponad trzy godziny były zablokowane.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego o udzielaniu pierwszeństwa przejazdu oraz zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.