Nietrzeźwy spowodował kolizję drogową. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy spowodował kolizję drogową.

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej do której doszło w sobotni poranek w Wieruszowie. Sprawcą tego zdarzenia drogowego okazał się nietrzeźwy kierujący.

Do kolizji drogowej doszło 19 maja 2018 roku około godziny 10:00 na skrzyżowaniu ulic Bolesławiecka i Cmentarna w Wieruszowie. Wówczas kierujący fordem focusem, 79 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą Bolesławiecką seatowi ibiza, kierowanym przez 25 – letniego mieszkańca gminy Wieruszów . W następstwie zderzenia się obu pojazdów ford focus kierowany przez 79 – latka uderzył w drugiego forda focusa, którym kierował 35 – letni mieszkaniec gminy Wieruszów i który w chwili tego zdarzenia znajdował się na ulicy Prusa. Uczestnicy tej kolizji nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu.

Jak się okazało, 79 – latek w chwili tej kolizji był nietrzeźwy i miał prawie 0,80 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za spowodowanie kolizji drogowej 79 – latek został ukarany mandatem karnym.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.