Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Wieruszowscy policjanci przypominają, że za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec naszego regionu może zadbać o swoje bezpieczeństwo, dzieląc się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył w swojej okolicy. Każde zgłoszenie wskazane na KMZB trafia do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala każdemu przekazać informacje o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa. Przy pomocy tego narzędzia można dokładnie wskazać miejsce, gdzie dane zagrożenie występuje. Każde zgłoszenie jest dokładnie sprawdzane przez wieruszowskich policjantów. Informacje, które można przekazać za pomocą mapy uwzględniają wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń oraz zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Mapa obok aplikacji „Moja komenda”, jest również świetnym narzędziem do komunikowania się z dzielnicowym do którego, jako do tzw. „policjanta pierwszego kontaktu” dociera informacja o naniesionym zagrożeniu.

UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.
W takich przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji.