Przedszkolaki na Policji - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki na Policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zorganizowali spotkanie przedszkolaków w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Policjanci z wieruszowskiej komendy oprócz spotkań w przedszkolach i szkołach gościli również przedszkolaków w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie. 30 maja 2018 roku do komendy w odwiedziny przymaszerowały przedszkolaki z Przedszkola Sióstr Świętej Jadwigi w Wieruszowie.

Przed budynkiem komendy milusińscy zobaczyli zaparkowane radiowozy. W czasie spotkania poruszono wiele ważnych tematów dotyczących bezpieczeństwa oraz przybliżono służbę i pracę policjantów, których podczas wycieczki milusińscy zastali w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się pokaz pomieszczeń „aresztu”, wyposażenia radiowozów oraz policyjnego psa Laresa. Wizyty przedszkolaków mają również na celu poprawę wiedzy najmłodszych na temat prawidłowego reagowania w sytuacji zagrożeń oraz zainteresowanie pracą policjantów. Przedszkolaki bardzo chętnie zadały pytania i równie chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na tema bezpieczeństwa.