Groźna kolizja drogowa na S 8 w Chojnach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Groźna kolizja drogowa na S 8 w Chojnach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do którego doszło na drodze ekspresowej S 8 w Chojnach w powiecie wieruszowskim. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

8 czerwca 2018 roku około godziny 6 : 30 doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej na 142 km. drogi ekspresowej S 8 w Chojnach w powiecie wieruszowskim. Według ustaleń, kierujący samochodem dostawczym renault master, 34 - letni mieszkaniec powiatu tureckiego w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu, doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym fordem focusem, którym kierował 43 - letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. W wyniku tego zdarzenia żadna z osób nie odniosła obrażeń ciała, uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w kolizji. Kierujący tymi pojazdami w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierujący dostawczym renault został ukarany mandatem karnym. Droga S- 8 w miejscu zdarzenia przez około pół godziny była całkowicie zablokowana.


W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego o udzielaniu pierwszeństwa przejazdu oraz zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.