Kolizja drogowa w Wieruszowie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja drogowa w Wieruszowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do którego doszło na ulicy Podzamcze w Wieruszowie. Jak się okazało sprawczyni kolizji znajdowała się pod działaniem alkoholu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do kolizji drogowej doszło 20 czerwca 2018 roku około godziny 11:40 na ulicy Podzamcze w Wieruszowie. Z ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu tego zdarzenia wynika, że kierująca fiatem seicento, 67 – letnia mieszkanka gminy Wieruszów w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego uderzyła w tył pojazdu marki Kia Rio, którym kierował 37 – letni mieszkaniec gminy Wieruszów. W następstwie zderzenia się obu pojazdów fiat zderzył się z prawidłowo jadącym motorowerem, którym kierował 48 – letni mieszkaniec Wieruszowa. W wyniku kolizji 12 – letnia pasażerka motoroweru z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu.

Jak ustali również policjanci na miejscu kolizji, 67 – latka w chwili zdarzenia miała w wydychanym powietrzu prawie 0,30 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym. Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego kobieta odpowie przed sądem.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, głównie o dostosowaniu prędkości do panujących warunków drogowych.