Kradzieże i włamania - apelujemy o czujność ! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzieże i włamania - apelujemy o czujność !

Wieruszowscy policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie własnego mienia.

Apelujemy do mieszkańców zwłaszcza właścicieli pojazdów, mieszkań, domów jednorodzinnych i innych obiektów o właściwe zabezpieczenie własnego mienia w celu uniknięcia kradzieży lub podobnych nieprzyjemnych sytuacji. Bądźmy ostrożni, zwłaszcza w okresie wakacyjnym w informowaniu nieznajomych na temat trybu życia naszych sąsiadów i przekazywaniu innych istotnych informacji. Pamiętajmy, że jeżeli cokolwiek wyda nam się podejrzane w zachowaniu przypadkowo napotkanych osób w pobliżu naszych posesji o poinformowaniu Policji o zaobserwowanej sytuacji.

Ponadto poszukujemy sprawcy kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych przy ulicy Polnej w Wieruszowie. Do tego zdarzenia doszło 21 czerwca 2018 roku. Tego dnia nieustalony do chwili obecnej sprawca po wyłamaniu drzwi tarasowych domu jednorodzinnego skradł z jego wnętrza biżuterię oraz pieniądze, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Łączną wartość poniesionych strat w związku z zaistniałym zdarzeniem pokrzywdzona wstępnie oszacowała na kwotę dwóch tysięcy sześciuset złotych.

Wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieruszowie pod nr tel. 62 78 32 411 lub osobiście. Osobom kontaktującym się zapewniamy anonimowość.