Zatrzymany na gorącym uczynku uszkodzenia szyby - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na gorącym uczynku uszkodzenia szyby

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, wyjaśniają okoliczności uszkodzenia szyby sklepowej, do którego doszło w nocy 29 czerwca 2018 roku w jednym z lokali handlowych w Wieruszowie. Policjanci zatrzymali wandala, który już usłyszał zarzut w tej sprawie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

29 czerwca 2018 roku wieruszowscy policjanci otrzymali informację o uszkodzeniu szyby wystawowej jednego z obiektów handlowych znajdującego się w przy ulicy Osiedlowej w Wieruszowie. Wieruszowscy stróże prawa natychmiast zajęli się tą sprawą. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska i współpracy z właścicielem obiektu szybko ustalili, że umyślnego uszkodzenia szyby mógł dopuścić się 17 – letni mieszkaniec Wieruszowa. Jak się wstępnie okazało, mężczyzna w trakcie powrotu z jednego z obiektów sportowo – rekreacyjnych w Wieruszowie ręką uderzył w szybę okienną zamkniętego sklepu, powodując znaczne jej uszkodzenie. Wieruszowscy dochodzeniowcy dzięki sprawnie podjętym działaniom w tej sprawie zatrzymali 17 – latka. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że uszkodził szybę chcąc w ten sposób „wyładować” swoją złość i emocje po wcześniejszej kłótni z kolegą. Pokrzywdzona wstępnie oszacowała wartość uszkodzeń swojego okna na 3000 złotych. Podejrzany już usłyszał zarzut w tej sprawie.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.