Nietrzeźwy sprawcą kolizji drogowej w Chobaninie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy sprawcą kolizji drogowej w Chobaninie

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej do której doszło w niedzielną noc w Chobaninie w powiecie wieruszowskim. Jak się wstępnie okazało sprawcą tego zdarzenia był nietrzeźwy kierujący.

1 lipca 2018 roku po godzinie 1:00 dyżurny wieruszowskiej komendy Policji został poinformowany, że na drodze wojewódzkiej W 482 w Chobaninie w powiecie wieruszowskim doszło do kolizji drogowej. Skierowani na miejsce tego zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym vw sharan, z nieustalonych przyczyn uderzył w przydrożny hydrant, po czym odjechał z miejsca tego zdarzenia. Policjanci wieruszowskiej drogówki, dzięki dociekliwości oraz współpracy z świadkiem tej kolizji, szybko namierzyli miejsce postoju uszkodzonego sharana oraz sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 31 - letni mieszkaniec gminy Wieruszów. Policjanci ustalili również, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu aż ponad dwa i pół promila alkoholu. W wyniku tej kolizji uszkodzony został przydrożny hydrant.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.