Groźna kolizja drogowa na S 8 w Gumniskach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Groźna kolizja drogowa na S 8 w Gumniskach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, do którego doszło na drodze ekspresowej S 8 w Gumniskach w powiecie wieruszowskim. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do kolizji doszło 8 lipca 2018 roku około godziny 16 : 00 na 124 km. drogi ekspresowej S 8 w Gumniskach w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierująca osobowym volkswagenem, 43 – letnia mieszkanka województwa mazowieckiego w wyniku przemęczenia straciła panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzyła w metalowe bariery ochronne. W wyniku tego zdarzenia 43 – latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Znacznie uszkodzony został volkswagen uczestniczący w kolizji. Kobieta w chwili tego zdarzenia była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tej kolizji. Ruch pojazdów w miejscu tego zdarzenia przez prawie dwie godziny odbywał się jednym pasem.


W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje :

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego o udzielaniu pierwszeństwa przejazdu oraz zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.