Wypadek drogowy w Lututowie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy w Lututowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Lututowie z udziałem rowerzysty. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku drogowego doszło 12 października 2018 roku przed godziną 11:00 na ulicy Złoczewskiej w Lututowie. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem, 10 – letni mieszkaniec gminy Lututów, wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej ulicą Złoczewską, 37 – letniej mieszkance powiatu wieruszowskiego. Kobieta w chwili wypadku kierowała oplem zafira. W następstwie nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doszło do zderzenia rowerzysty z osobowym oplem. W wyniku tego wypadku 10 - latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierująca oplem w chwili wypadku była trzeźwa. Wieruszowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje :

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi oraz osobami w podeszłym wieku.