„Bezpieczny pierwszak” w gminie Wieruszów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny pierwszak” w gminie Wieruszów

Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie wspólnie z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie przeprowadziły działania profilaktyczne skierowane dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w Wieruszowie oraz w gminie Wieruszów. W ramach kampanii przeprowadzone zostały prelekcje na temat bezpieczeństwa na drodze oraz w gospodarstwie domowym i rolnym.

5 i 7 listopada 2019 roku Aneta Siedlecka i Karolina Mieszała z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie oraz asp. sztab. Damian Pawlak z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie odwiedzili wszystkich pierwszoklasistów w Szkołach Podstawowych nr 1,2 i 3 w Wieruszowie oraz w Pieczyskach, Teklinowie i Wyszanowie.

Podczas spotkań wiele uwag poświęcono właściwemu zachowaniu się na drodze, bezpiecznemu spędzaniu czasu wolnego w domu i miejscach publicznych oraz bezpieczeństwu podczas prac w domu i w gospodarstwie rolnym. Ważnym punktem spotkań, było uświadomienie milusińskim jak ważną rolę pełni korzystanie z odblasków przez pieszych. Nie zabrakło również informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami. „Pierwszaki” bardzo chętnie wysłuchały przekazanych na spotkaniach informacji, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa i równie chętnie zadawały pytania. Na zakończenie wszystkim uczestnikom spotkań rozdano odblaskowe kamizelki, opaski, książki pt. „Bezpieczeństwo na wsi” oraz słodycze ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie. Prowadzone działania profilaktyczne przebiegły pod hasłem „Bezpieczna praca i zabawa w gospodarstwie rolnym”.

Policjanci składają serdeczne podziękowania Kierownictwu i Pracownikom KRUS w Wieruszowie za pomoc i realizację działań profilaktycznych.

asp. sztab. Damian Pawlak

  • Policjant, pracownicy KRUS i nauczyciel na wspólnym zdjęciu z dziećmi