Za nami ćwiczenia "Egida 2019" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Za nami ćwiczenia "Egida 2019"

17 listopada 2019 roku w ośmiu jednostkach Policji garnizonu łódzkiego odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Egida 19”. Celem działań było szkolenie rezerw osobowych Policji poprzez ich powołanie do jednostek przewidzianych do militaryzacji. W ćwiczeniu w wieruszowskiej Komendzie Policji wzięło udział łącznie 20 osób, które przewidziane były do militaryzacji. Powołani rozpoczęli ćwiczenia o godzinie 7:00.

Celem działań było sprawdzenie gotowości do działań jednostek policji przewidzianej do militaryzacji, funkcjonalność procedur i rozwiązań planistycznych przyjętych w zakresie uzupełniania potrzeb osobowych, frekwencji oraz płynności przebiegu procesu przyjęcia osób, które otrzymały przydziały. Dodatkowo celem przedsięwzięcia było zapoznanie osób powołanych do odbycia ćwiczeń z planowanymi obowiązkami służbowymi oraz zadaniami planowanymi do wykonania w warunkach zagrożenia państwa i w czasie wojny a także specyfiką służby w policji. Poza tym „Egida 19” miała na celu sprawdzenie poziomu przygotowania jednostek Policji do przyjęcia rezerw osobowych oraz sprawności funkcjonowania elementów rozwinięcia jednostki w tym punktów kontrolno-informacyjnych i wydawania wyposażenia. Celem ćwiczenia było również zdobycie wiedzy i doskonalenie umiejętności przez uczestników w wykonywaniu zadań na stanowiskach wynikających z nadanych przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych.

W garnizonie łódzkim oprócz wieruszowskiej komendy Policji ćwiczenia odbyły się również w komendach powiatowych w Koluszkach, Łęczycy, Tomaszowie Mazowieckim, Rawie Mazowieckiej, Poddębicach, Pabianicach i Pajęcznie.

asp. sztab. Damian Pawlak

  • Policjanci witają rezerwistów