Groźna kolizja drogowa na S 8 w Nowym Ochędzynie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Groźna kolizja drogowa na S 8 w Nowym Ochędzynie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do którego doszło na drodze ekspresowej S 8 w Nowym Ochędzynie w gminie Sokolniki. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tej kolizji drogowej doszło 25 listopada 2019 roku około godziny 18:20 na 119 km. drogi ekspresowej S 8 w Nowym Ochędzynie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą fabia, 22 – letni mieszkaniec Kielc, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w osobowego nissana, który „dachując” uderzył w skarpę przydrożnego pobocza. Nissanem w chwili zdarzenia kierował 47 – letni mieszkaniec Częstochowy. W wyniku tej kolizji, kierujący oraz dwoje pasażerów skody z niewielkimi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu. Kierujący pojazdami w chwili tej kolizji byli trzeźwi. Kierowca skody za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany przez policjantów mandatem karnym. Ruch pojazdów w miejscu tego zdarzenia przez ponad dwie godziny odbywał się jednym pasem.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowywanie ostrożności na drogach, głównie o dostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu, co jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

asp.sztab. Damian Pawlak

  • Wywrócony na miejscu kolizji drogowej pojazd oraz strażacy