Kolizja drogowa na S 8 w miejscowości Gumnisko - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja drogowa na S 8 w miejscowości Gumnisko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do którego doszło na drodze ekspresowej S 8 w Gumnisku, w gminie Sokolniki. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tej kolizji drogowej doszło 29 listopada 2019 roku około godziny 19:30 na 125 km. drogi ekspresowej S 8 w miejscowości Gumnisko, w gminie Sokolniki. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący fiatem doblo, 28 – letni mieszkaniec Wrocławia , nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo jadącego opla astrę, którym kierowała 38 – letnia mieszkanka Nowej Rudy. W wyniku tej kolizji, uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu, metalowe bariery ochronne i słupki hektometryczne. Kierujący pojazdami w chwili tej kolizji byli trzeźwi. Kierowca fiata, został ukarany przez policjantów mandatem karnym, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierowców o zachowywanie ostrożności na drogach, szczególnie w okresie zimowym, kiedy szybko zmieniają się warunki atmosferyczne i drogowe. Pamiętajmy, że prędkość dozwolona na danym odcinku drogi, nie zawsze jest prędkością bezpieczną.

asp.sztab. Damian Pawlak