Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali z uczniami jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe

Wieruszowscy policjanci przed zbliżającymi się feriami odwiedzili szkoły i przedszkola w powiecie wieruszowskim. Funkcjonariusze przypominali najmłodszym w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo i jakich zasad powinni przestrzegać, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Zbliżają się ferie zimowe, a to dla dzieci i młodzieży głównie czas wypoczynku i zabaw, często poza domem. O uświadomienie dzieciom i młodzieży zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku podczas ferii zimowych, zadbali wieruszowscy policjanci. Mundurowi jeszcze przed feriami spotkali się z uczniami w szkołach i przedszkolach w powiecie wieruszowskim.

Podczas policyjnych prelekcji wiele uwag poświęcono właściwemu zachowaniu się podczas organizowanych zabaw zimowych na tzw. „wolnym powietrzu” a także prawidłowemu zachowaniu się na drodze. Policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych w miejscach publicznych i w miejscach zamieszkania oraz przypominali o umiejętności reagowania w sytuacjach ewentualnego zagrożenia. Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz apeli o to, że aby wypoczynek był przyjemny, musi być bezpieczny.

Wszystkim wypoczywającym życzymy udanej i bezpiecznej zabawy podczas zbliżających się ferii zimowych.

asp. sztab. Damian Pawlak