Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wieruszowscy policjanci ćwiczyli dla chorego Wojtusia z Galewic

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który cierpi na SMA – najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. W akcję #GaszynChallenge dla pomocy choremu maluchowi we wtorkowe popołudnie, włączyli się również wieruszowscy policjanci. Mundurowi zostali nominowani przez Ochotniczą Straż Pożarną w Wieruszowie.

W ramach wyzwania wystarczy zrobić 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic, który cierpi na SMA – najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć musi jak najszybciej otrzymać lek warty ponad 9 milionów złotych. Ochotnicy, którzy podejmują wyzwanie mogą również skorzystać z łatwiejszej wersji i zamiast pompek, wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Służba w Policji, to nie tyko obowiązek ale i przywilej służenia innymi i niesienia pomocy potrzebującym. Dlatego we wtorkowe popołudnie, wyzwanie w ramach pomocy dla chorego malucha, podjęli również wieruszowscy policjanci. Mundurowi nie tylko wykonali zadanie ale również zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Dziękujemy Strażakom Ochotnikom z Wieruszowa za nominację i możliwość włączenia się w tą szlachetną i wyjątkową inicjatywę.

Wojtek, z zorganizowanej zbiórki dokładamy 1800 złotych w ramach naszej cegiełki na tak szlachetny cel jakim jest ratowanie Twojego życia.

Do wykonania kolejnego zadania w ramach akcji, nominujemy Komendę Powiatową Policji Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz Komendę Powiatową Policji w Zduńskiej Woli.

asp. sztab. Damian Pawlak  

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg

 

 

 

Ładowanie odtwarzacza...