Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowe z wizytą u najmłodszych

W trosce o najmłodszych policjantki odwiedziły dzieci z Gminnego Żłobka w Bolesławcu. Mundurowe opowiadały o swojej pracy, a także uczyły zasad, które mają wpływ na bezpieczeństwo. Uczestnicy chętnie słuchali i aktywnie uczestniczyli w prowadzonych zajęciach. Na koniec wszyscy otrzymali odblaskowego misia.

Dzielnicowi w ramach służby obchodowej spotykają się z lokalną społecznością w tym również z najmłodszymi. 7 maja 2026 roku mundurowe odwiedziły dzieci z Bolesławca promując edukację już od najmłodszych lat. Policjantki podczas zajęć przekazywały podstawowe informacje w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach. Zwracały uwagę, by podczas spacerów i zabaw zawsze być blisko swoich opiekunów. Wiedza przemycana była zarówno w teorii jak i w praktycznych symulacjach polegających na pokazaniu w jaki sposób policjant kieruje ruchem pojazdów. Nie zabrakło informacji o numerze alarmowym 112. Dzielnicowe omówiły zasady bezpieczeństwa podczas kontaktów z osobami nieznajomymi, zwracając uwagę na konieczność zachowania ostrożności w tym nieotwierania drzwi osobom obym. Ważnym elementem tej wizyty było zachęcenie uczestników do noszenia elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali odblaskowego misia zwiększającego ich widoczność na drogach. 

st. asp. Piotr Siemicki

Powrót na górę strony