Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I etap eliminacji do konkursu „Dzielnicowy Roku”

28 maja 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie przeprowadzono I etap eliminacji na szczeblu powiatowym w ramach XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Do konkursu przystąpiło sześciu dzielnicowych, którzy rozwiązywali test wiedzy z zagadnień zawodowych i ogólnych. Test składał się z 40 pytań. Eliminacje zostały zorganizowane i przeprowadzone przez wieruszowskich funkcjonariuszy Wydziału Prewencji .

Celem prowadzonych działań jest w szczególności poszerzenie wiedzy dzielnicowych, podnoszenie skuteczności i porządku publicznego w rejonie służbowym i wyłonienie dwóch najlepszych dzielnicowych, którzy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Turniej jest doskonałą formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę obchodową, którzy są szczególnie blisko społeczeństwa. Podejmowanie właściwych działań przez dzielnicowych i dobre rozpoznanie problemów lokalnej społeczności w znacznym stopniu decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców.

Powrót na górę strony