Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wieruszowscy policjanci sprawdzają harcerskie obozowiska

Wakacje to czas odpoczynku, również dla harcerzy, którzy organizują obozy . Policjanci sprawdzają, czy miejsca tak zorganizowanego czasu wakacyjnego są odpowiednio zabezpieczone.

26 lipca 2020 roku w miejscowości Gumnisko w gminie Sokolniki w powiecie wieruszowskim „osiedliła się” grupa harcerzy z województwa dolnośląskiego. Wieruszowscy policjanci wspólnie z strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie przeprowadzili kontrole tego miejsca wypoczynku.

Policjanci oraz przedstawiciele współpracujących służb są w bieżącym kontakcie z komendantami i opiekunami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom.

W trakcie wizytacji z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego przeprowadzono rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację obozowiska na temat bezpiecznego wypoczynku. W trakcie spotkania funkcjonariusze omówili zasady bieżącego monitorowania prognoz pogody oraz możliwości wystąpienia ewentualnych zagrożeń. Wieruszowscy mundurowi przekazali uczestnikom obozu niezbędne środki łączności oraz poinformowali o zachowaniach noszących znamiona czynów zabronionych. Uwrażliwili również harcerzy na przestrzeganie podstawowych przepisów p-poż oraz przeprowadzili instruktarz dotyczący obsługi urządzeń gaśniczych.

Zakończenie pobytu harcerzy w powiecie wieruszowskim planuje się 2 sierpnia br. Do tego czasu wieruszowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo, cyklicznie będą odwiedzali harcerzy w miejscu obozowiska.

Asp.sztab. Damian Pawlak

Powrót na górę strony