Informacje - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
#zaginioneNIEzapomniane - Łukasz, mama nadal czeka
Niektóre zaginięcia z biegiem lat nie stają się łatwiejsze do przeżycia. Wręcz przeciwnie. Z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej boli brak odpowiedzi i niepewność. W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane przypominamy historię Łukasza Sasa, który zaginął jako nastolatek i do dziś nie nawiązał kontaktu z rodziną.
KGP -
Wieruszowscy policjanci nadzorują egzaminy na kartę rowerową
W okresie poprzedzającym wakacje w wielu szkołach odbywają się egzaminy na kartę rowerową. Nad prawidłowym przebiegiem jednego z nich czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Dla uczniów było to ważne wydarzenie, ponieważ zdobywali swoje pierwsze uprawnienia do samodzielnego poruszania się rowerem po drogach publicznych.
KPP Wieruszów -
#zaginioneNIEzapomniane – cz.1
Co dzieje się, gdy w poszukiwaniach dziecka nagle urywa się ślad? Dlaczego niektóre zaginięcia pozostają nierozwiązane przez dziesiątki lat? I czy brak śladów też może być śladem? W pierwszej części podcastu z dr Joanną Stojer-Polańską — kryminolożką i kryminalistyczką współpracującą m.in. z Policją, rozmawiamy o zaginięciach dzieci, najtrudniejszych śledztwach, pracy śledczych, psów poszukiwawczych i o sprawach, w których wciąż brakuje odpowiedzi. Podcast jest częścią II edycji policyjnej kampanii #zaginioneNIEzapomniane.
KGP -
Obywatel Ukrainy przekazany Straży Granicznej
Wieruszowscy Kryminalni ustalili miejsce pobytu 27-latka, który dopuścił się przestępstw oraz wykroczeń. Mężczyzna został zatrzymany i tego samego dnia został dowieziony do placówki Straży Granicznej. Dalsze czynności mogą skutkować wydaleniem go z kraju RP oraz zakazem ponownego przekroczenia państw Schengen.
KPP Wieruszów -
#zaginioneNIEzapomniane – gdzie jest Karolina?
W ramach 2. edycji kampanii #zaginioneNIEzapomniane wracamy do spraw, które mimo upływu lat nadal pozostają niewyjaśnione. To historie dzieci i nastolatków, których ktoś wciąż wypatruje, o których ktoś codziennie myśli i których miejsca przy stole od dawna pozostają puste. Dziś przypominamy sprawę zaginięcia Karoliny Siwek. Miała zaledwie 14 lat, kiedy ślad po niej urwał się bezpowrotnie.
KGP -
Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
Dla wielu dzieci i nastolatków internet jest dziś naturalnym miejscem zawierania nowych znajomości. Rozmowy w komunikatorach, mediach społecznościowych czy podczas wspólnej gry online są częścią ich codzienności. Większość takich kontaktów nie niesie za sobą zagrożenia. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy po drugiej stronie zamiast rówieśnika znajduje się dorosła osoba, która świadomie wykorzystuje zaufanie dziecka. Takie relacje na początku wyglądają bardzo zwyczajnie.
KGP -
#zaginioneNIEzapomniane – rusza druga edycja kampanii społecznej Policji
Zaginięcie dziecka to doświadczenie, którego nie da się porównać z niczym innym. Dla wielu osób wciąż kojarzy się ono z nagłą sytuacją – chwilą nieuwagi, tłumem ludzi, miejscem, w którym łatwo się rozdzielić. Tymczasem coraz częściej początek takiej historii wygląda inaczej. Zaczyna się dużo wcześniej i często… w telefonie. Dlatego polska Policja we współpracy z Fundacja ITAKA po raz kolejny prowadzi kampanię społeczną #zaginioneNIEzapomniane. Jej druga edycja potrwa od 18 do 25 maja i zakończy się w Międzynarodowym Dniu Dziecka Zaginionego. Tego dnia, podobnie jak w roku ubiegłym, budynki urzędów i instytucji w całej Polsce zostaną podświetlone na niebiesko. Ten kolor to symbol pamięci o dz
KGP -
Nauka poprzez zabawę z policjantami
Uczniowie Szkoły Podstawowej z Galewic uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez policjantów na Miasteczku Ruchu Drogowego. W trakcie spotkania uczestnicy aktywnie brali udział w symulacji kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu. Rozmawiano o zasadach poruszania po drogach, ale także przekazano informację o tematyce letniego wypoczynku. Odblaskowe misie trafiły w ręce najmłodszych przypominając o bezpieczeństwie na drodze.
KPP Wieruszów -
Motorowerzysta zatrzymany po policyjnym pościgu
Mundurowi widząc motorowerzystę przewożącego pasażerkę bez kasku ochronnego chcieli zatrzymać pojazd. Kierujący na widok radiowozu zaczął uciekać jednośladem, a później pieszo. Policjanci po krótkim pościgu ujęli 31-latka. Jak się okazało mężczyzna w chwili kontroli miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto używał tablicy rejestracyjnej przypisanej do innego pojazdu. Grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Pamiętajmy o zachowaniu rozsądku za kierownicą.
KPP Wieruszów -
III Edycja Policyjnych Targów Pracy i Edukacji w Łodzi
W miniony wtorek w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej odbyła się III Edycja Policyjnych Targów Pracy i Edukacji. Uczestnicy mogli poznać zasady rekrutacji do Policji, możliwości rozwoju zawodowego oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy, m.in. radiowozy, łódź policyjną, wyposażenie kryminalistyczne oraz policyjny śmigłowiec Bell-206.
KWP Łódź -
Zasady bezpieczeństwa dla pieszych i kierujących
Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o skupienie uwagi na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Wchodzenie zza przeszkody pod samochód, korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię czy kierowania pojazdem, to tylko niektóre przewinienia użytkowników dróg. Pamiętajmy! Chwila nieuwagi może skończyć się tragedią.
KPP Wieruszów -
3000 złotych mandatu dla kierującego motocyklem
Kierujący motocyklem przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w obszarze zabudowanym. 21-latek popełnił wykroczenie w recydywie dlatego grzywna wyniosła 3000 złotych. Na jego konto trafiło 13 punktów karnych. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze.
KPP Wieruszów -
Wypadek autobusu z rowerzystą w Kużaju
Śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Kużaju w gminie Galewice. W zdarzeniu brał udział rowerzysta oraz autobus. Niestety, pomimo podjętej reanimacji i działań służb ratunkowych, życia 69-letniego rowerzysty nie udało się uratować. Autobusem kierował 39-letni mężczyzna, który w chwili wypadku był trzeźwy. Zachowajmy ostrożność na drogach.
KPP Wieruszów -
Wiosna na sportowo
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w wirtualną akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Aby wziąć udział w akcji, należy w terminie od 15 maja do 15 czerwca br. pokonać dowolny dystans przez minimum 30 minut, rejestrując się wcześniej online pod adresem zapisyonline.pl. Zapraszamy do wspólnego propagowania zdrowego trybu życia oraz niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują!
KGP -
Wspólne działania Policjantów ze Strażą Leśną
Policjanci z Wieruszowa wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej patrolowali kompleksy leśne mając na uwadze zagrożenia pożarowe związane z panującą suszą. Mundurowi zwracali w szczególności uwagę na osoby nieuprawnione wjeżdżające pojazdami do lasów. Za to wykroczenie grzywna może wynieść nawet do 5000 złotych.
KPP Wieruszów -
Dzielnicowe z wizytą u najmłodszych
W trosce o najmłodszych policjantki odwiedziły dzieci z Gminnego Żłobka w Bolesławcu. Mundurowe opowiadały o swojej pracy, a także uczyły zasad, które mają wpływ na bezpieczeństwo. Uczestnicy chętnie słuchali i aktywnie uczestniczyli w prowadzonych zajęciach. Na koniec wszyscy otrzymali odblaskowego misia.
KPP Wieruszów -
Zero tolerancji dla krzywdy dzieci. Operacja „Hellfire” dowodem na skuteczność nowej strategii polskiej Policji
Bezpieczeństwo najmłodszych to dla polskiej Policji priorytet, nie podlegający negocjacjom. Realizując założenia Krajowego Planu Przeciwdziałania Przestępstwom Przeciwko Wolności Seksualnej na lata 2023–2026, służby kryminalne oraz Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) przeprowadziły kolejną, ósmą już operację o kryptonimie „Hellfire”. Efekt? Rozbicie sieci sprawców, 123 zatrzymanych i zabezpieczenie setek tysięcy plików dokumentujących ludzką tragedię.
KGP -
Informacje Sezon motocyklowy rozpoczęty. Zachowajmy ostrożność na drogach
Wraz z nadejściem cieplejszych dni na ulicach pojawia się coraz więcej motocykli. Początek sezonu to jednak czas, w którym mogą pojawiać się różne potencjalnie niebezpieczne sytuacje. Po zimowej przerwie wielu użytkowników jednośladów wraca do jazdy, a kierowcy samochodów muszą ponownie zwracać większą uwagę na motocykle poruszające się po ulicach.
KWP Łódź -
Kolizja z pasażerami i narkotykami
Policjanci podczas oględzin Opla Vectry uczestniczącego w zdarzeniu drogowym znaleźli niewielką ilość marihuany. Jak ustalono narkotyk należał do 19-latka mieszkańca z gminy Sokolniki, który omijając inny pojazd uderzył w słup energetyczny, a następnie doprowadził do dachowania samochodu. W wyniku zdarzenia zarówno kierujący jak i jego 18-letni pasażer został przetransportowany do szpitala. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie uprawnienia, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za posiadanie środków zakazanych grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Zwracamy się o zachowanie odpowiedzialnej i rozważnej jazdy.
KPP Wieruszów -
Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas „Majówki”
Podczas minionego weekendu policjanci obsługiwali dwa wypadki drogowe oraz kilka niegroźnych kolizji. Ponadto mundurowi zatrzymali 6 kierującyh prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze w szczególności reagowali na wykroczenia uczestników ruchu, dbali o płynność przejazdu na glównych trasach oraz podejmowali interwencje w związku z naruszeniami porządku publicznego.
KPP Wieruszów